Edycja 2023

Trasa

Bazą 35 Memoriału Jana Strzeleckiego będzie Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki.

Przy sprzyjających warunkach pogodowo – lawinowych start Memoriału zaplanowano na godz. 10.30 w sobotę 11 marca 2023 r. na zamarzniętej tafli Morskiego Oka niedaleko Schroniska PTTK Morskie Oko.

11 marca zanim trasą główną dotrzecie do mety Memoriału na zamarzniętej tafli Przedniego Stawu Polskiego niedaleko Schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, przekroczycie po drodze w sumie 3 tatrzańskie przełęcze (Szpiglasową, Kozią i Zawrat) oraz wejdziecie prawie na Kozi Wierch. Zaplanowaliśmy 4 zjazdy i 4 podejścia oraz 3 odcinki techniczne, a na koniec ok. 800 m płaskiego odcinka do pokonania na fokach.

W sumie czeka Was prawie 14,5 km trasy przy ok. 1900 m przewyższenia.

Jeżeli warunki pogodowo – lawinowe nie pozwolą Wam wystartować na trasie głównej przygotowaliśmy trasę awaryjną przede wszystkim zapewniającą bezpieczeństwo przy zmiennych warunkach w okolicach Kasprowego Wierchu (Doliny Goryczkowa i Gąsienicowa) ze startem w zależności od wariantu przy Wodogrzmotach Mickiewicza, w Brzezinach lub w okolicach Schroniska PTTK Murowaniec gdzie będzie również zlokalizowana meta.

Będzie to w zależności od wybranego wariantu 13, 19.5 lub 24.5 km długości oraz 1850, 2350 lub 2560 m przewyższenia.

Oprócz podstawowej klasyfikacji Memoriału planujemy dodatkową klasyfikację dla członków Klubu Wysokogórskiego Kraków (organizatora Memoriału) oraz klasyfikację ratowników.

Tegoroczna edycja Memoriału również jest zaliczana do cyklu Pucharu Polski PZA w Narciarstwie Wysokogórskim i w związku z tym będziecie również sklasyfikowani wg. klasyfikacji Pucharu Polski.

Podobnie jak w 2022 r. odbędzie się rywalizacja o Nagrodę im. Jerzego „Jorgusia” Zachorowskiego – szczegóły znajdziecie w osobnej zakładce.

Jury zawodów bacznie będzie się przyglądać waszej postawie na trasie – do jej dyspozycji pozostawiamy przyznanie nagrody Fair Play.

Dla dzieci poniżej 15 roku życia przygotowaliśmy gry terenowe w okolicach bazy Memoriału czyli Schroniska PTTK im. W. Pola w Dolinie Roztoki – szczegóły niebawem.

Podobnie jak w 2022 r. startujecie indywidualnie, a czas będzie mierzony nieprzerwanie od startu do mety.

Do zobaczenia na starcie :).