O Memoriale

Memoriał Jana Strzeleckiego to rozgrywane od 1989 r. zawody w narciarstwie wysokogórskim. Mocno podkreślamy, że różnimy się od wielu Wam znanych imprez. Czym?

  • Historią. Memoriał jest nieprzerwanie rozgrywany od 1989 r.
  • Wszechstronnością. W wersji historycznej Memoriału osobno punktowany jest czas podbiegu i czas zjazdu. To sposób na wyrównanie szans tych, którzy mają wydolność konia, z tymi którzy mają nerwy ze stali.
  • Działaniem zespołowym. W wersji historycznej Memoriału startujemy parami i tylko wspólne dotarcie do mety pozwala uznać zawody za ukończone. Zależysz więc od partnera, jak zwykle w wysokich górach.
  • Turystyką na trasie. Chcesz się liczyć w punktacji MJS w wersji historycznej Memoriału? Wybierz się na trasę fakultatywną. To wycieczka, z niewygórowanym limitem. Jest więc czas na zachwyt nad krajobrazem i pogaduchy.
  • Integracją! To okazja spotkania podobnych Tobie osób, które znalazły narciarski sposób na zimę w górach. Memoriał nie kończy się po więc po minięciu linii do mety i dekoracji. Niektórzy mówią, że właśnie wtedy się zaczyna, a najwytrwalsi ten morderczy etap kończą o świcie.

Różnimy się także do innych zawodów w narciarstwie wysokogórskim bo nie zamykamy się na jeden rejon. Byliśmy z naszym Memoriałem u naszych sąsiadów na Ukrainie oraz na Słowacji. W Polsce odwiedziliśmy Bieszczady, a w Tatrach nie ograniczamy się do jednego miejsca i staramy się organizować Memoriał każdego roku w innym rejonie Tatr Polskich.

Różnimy się bo jesteśmy otwarci na inne formaty startów zawodników. Memoriał jest także rozgrywany w formule sportowej, zarówno w parach jaki i indywidualnie z pomiarem czasu od startu do mety.

Różnimy się bo wprowadzamy przy okazji Memoriału różne konkurencje i klasyfikacje.

Mamy klasyfikacje ratowników górskich oraz członków naszego klubu czyli KW Kraków.

Była konkurencja na szybkość szukania detektorem lawinowym.

Startując w Memoriale możesz wziąć udział w tzw. konkurencji Jorgusia i licytować swój czas podbiegu wybranego przez nas odcinka i wcale nie musisz ukończyć całych zawodów, aby być sklasyfikowanym w Jorgusiu.

Różnimy się od innych tego typu imprez bo wszyscy jesteśmy wolontariuszami i organizujemy Memoriał dla Was bo to nasza pasja.