Informacje

Plakat Memoriału 2022

Bazą 34 Memoriału Jana Strzeleckiego będzie Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki.

Start Memoriału planujemy rano w sobotę 5 marca 2022 r. przy Wodogrzmotach Mickiewicza.

5 marca zanim dotrzecie do mety Memoriału zaplanowanej na zamarzniętej tafli Morskiego Oka przekroczycie po drodze w sumie 3 tatrzańskie przełęcze i odwiedzicie w sumie 4, a może i 5 dolinek.

W sumie czeka Was prawie 17 km trasy przy ok. 1900 m przewyższenia.

Jeżeli warunki pogodowo – lawinowe nie pozwolą Wam wystartowaćna trasie głównej przygotowaliśmy trasę gdzie po drodze odwiedzicie Psią Trawkę, Schronisko Murowaniec, Kasprowy Wierch, a być może i Kuźnice 🙂 .

Będzie to ponad 23 km i 1760 m przewyższenia.

Oprócz podstawowej klasyfikacji Memoriału planujemy dodatkową klasyfikację dla członków Klubu Wysokogórskiego Kraków (organizatora Memoriału) oraz klasyfikację ratowników.

Tegoroczna edycja Memoriału jest zaliczana do cyklu Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim w związku z tym będziecie również sklasyfikowani wg. klasyfikacji Pucharu Polski.

Wracamy w 2022 r. do konkurencji o Nagrodę im. Jerzego „Jorgusia” Zachorowskiego – szczegóły znajdziecie w osobnej zakładce.

Jury zawodów bacznie będzie się przyglądać waszej postawie na trasie 🙂 – do jej dyspozycji pozostawiamy przyznanie nagrody Fair Play.


A na koniec najważniejsze.

34 edycja Memoriału w 2022 r. będzie wyjątkowa.

Ścigamy się nie w tradycyjnej historycznej formule z osobno mierzonym czasem podbiegu i zjazdu oraz z częścią fakultatywną – łączymy wszystkie te części, a czas biegnie nieprzerwanie od startu do mety.

A co w tym wyjątkowego? Przecież to już było w 33 edycji w 2021 r.

Bo pierwszy raz w historii Memoriału Jana Strzeleckiego nie startujecie w parach, lecz indywidualnie. Dlaczego? To historia na inną opowieść.

Do zobaczenia na starcie :).